Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że w dniu 16 lipca 2016r. odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Z tej okazji uczniów obowiązują stroje uroczyste, czyli biała koszula/bluzka i czarne spodnie/spódnica.

Uroczystość rozpoczynamy Mszą św. o godzinie 9:00 w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Ostrobramskiej.

Wszyscy spotykamy się w kościele!

Po Mszy św. przejdziemy do auli szkolnej gdzie odbędzie się część oficjalna oraz część artystyczna. Rozdanie świadectw dla poszczególnych klas odbędzie się po zakończeniu akademii. Na zakończenie przewidujemy zdjęcia klasowe i uczniów całej szkoły.

Jeśli pogoda pozwoli planujemy zawody sportowe w związku z tym prosimy zarówno rodziców jak i dzieci o zabranie strojów sportowych.

Serdecznie zapraszamy nie tylko uczniów ale i rodziców oraz wszystkich zainteresowanych.

Warsztaty literackie z Agą Szczepańską_

W związku ze spotkaniem z panią Agą Szczepańską zachęcamy wszystkich uczniów aby przyszli do szkoły w przebraniu ulubionego bohatera książkowego lub detektywa.

Aga Szczepańska - spotkanie autorskie

Aga SzczepańskaSzanowni Państwo,

wszystkie osoby niezwiązane ze szkołą zapraszamy od godz. 12.30 do 13.00 w auli szkolnej Colston's Girls' School na spotkanie autorskie z panią Agą Szczepańską. Na spotkaniu będzie możliwość zakupienia książki (cena £7) z autografem.

Warsztaty literackie z Agą Szczepańską

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że w dniu 9 lipca 2016r. w naszej szkole będzie gościła pani Aga Szczepańska.

Dzieci dowiedzą się interesujących szczegółów, związanych z pracą pisarza i scenarzysty, poznją artystyczne i techniczne tajniki powstawania książek, (jak to jest być pisarzem, skąd się bierze pomysły, inspirację, jak się robi okładki), zapoznać się z serią PATKA I PEPE. Podzielić się własnymi próbami literackimi.

Na koniec spotkania młodzi uczestnicy mogą wziąć autograf i zakupić książki (w cenie 7 funtów za egz.).

W związku ze spotkaniem z panią Agą zachęcamy wszystkich uczniów aby przyszli do szkoły w przebraniu ulubionego bohatera książkowego lub detektywa.

Aga Szczepańska

Autorka popularnych książek sensacyjnych dla młodych i starszych czytelników, scenariuszy telewizyjnych oraz opowiadań zbliżonych do „realizmu magicznego”. Warszawianka. Absolwentka Wydziału Prawa. Mama Patrycji. Lubi słowa, pomidory, muzykę i pociągi. Ze słów chętnie układa zdania. Pomidory dodaje do wszystkiego. Muzykę trzyma blisko ucha. A pociągami przemieszcza się z przyjemnością, realizując swoją potrzebę „bycia w drodze”, poznawania nowych ludzi, miejsc i kultur. Twierdzi, że nowe pomysły leżą, czasem dosłownie, na ulicy. Wystarczy je tylko zauważyć i podnieść. Ostatnio najchętniej udziela się w literaturze dziecięco-młodzieżowej. Jest autorką poczytnej i lubianej przez młodych czytelników serii książek o przygodach dwójki młodych detektywów: „Patka i Pepe. Pierwsza Zagadka” (Studio Moema, 2013), „Patka i Pepe. Tajemnica Meduzy” (Studio Moema, 2013) oraz „Patka i Pepe. Zagadka wieżowca” (Studio Moema, 2014). Obecnie skończyła pisać kolejną część: „Patka i Pepe. Aventura Brasileira”.

Pani Aga Szczepańska także autorką wielu zrealizowanych scenariuszy: kilkudziesięciu odcinków do sitcomu „Sędzia Anna Maria Wesołowska” oraz „Sąd Rodzinny”, jak również innych projektów scenariuszowych oraz współautorką czterech odcinków do pierwszej transzy kryminalnego serialu „Przeznaczenie”. Zdarzyło jej się napisać sztukę dla dzieci o zdrowym odżywianiu „Hamburgery atakują” oraz w duecie autorskim - powieść w odcinkach “Sisters“ drukowaną na łamach poczytnego czasopisma dla młodzieży. Jako połowa duetu Gacek&Szczepańska jest odpowiedzialna za serię cieszących się dużą popularnością powieści sensacyjnych: “Zabójczy spadek uczuć” (Nowy Świat 2008), „Zielony trabant” (Nowy Świat 2008), „Dogrywka” (Nowy Świat 2009), “Mag i Diabeł” (GWP Funky Books 2010), „Wisielec i księżyc” (GWP Funky Books 2010), „Moc i Cesarzowa” (GWP Funky Books 2011). Ostatnio, łącząc pasję pisarską i upodobanie do muzyki, zabrała się za pisanie scenariusza musicalu przeznaczonego dla dzieci i młodzieży.

W wolnych chwilach chętnie pisze opowiadania m.in.:  “Łańcuch“, który ukazał się w zbiorze opowiadań “Mogliby w końcu kogoś zabić” (Oficynka 2010), „Wieża ciśnień”, psychotyczny „Budyń”, wielokrotnie wystawiany w eksperymentalnym Teatrze w Szafie, a następnie przekształcony w słuchowisko i wydany na płycie, gościł na Festiwalu Re:wizje 2011, zaś "Sprzedawca Piżam", zainspirował projekt video, będący wciąż w procesie twórczym.

Poza pisaniem, prowadzi małe wydawnictwo. Zarówno jako autorka, jak i wydawca zajmuje się intensywnym propagowaniem czytelnictwa wśród najmłodszych. Od początku 2013 roku zrealizowała ponad 300 spotkań z dziećmi i młodzieżą. Działania te przekształciły się w bardziej zorganizowaną akcję krzewienia czytelnictwa: WSKOCZ DO KSIĄŻKI, której celem jest poruszenie dziecięcej wyobraźni i zachęcenie do sięgnięcia po książki. Ostatnio rozpoczęła w ramach tej akcji spotkania czytelnicze z dziećmi polskimi, mieszkającymi zagranicą (m.in.: Praga, Hamburg, Bruksela, Londyn, Budapeszt).

Rok szkolny 2016/2017 - lista zamknięta

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że zapisy na rok szkolny 2016/2017 zostały zakończone i lista uczniów jest już zamknięta.

Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i zaufanie okazane naszej szkole. Informacje dotyczące inauguracyjnego spotkania z Rodzicami zostaną do Państwa przesłane drogą elektroniczną na email podany w formularzu zgłoszeniowym.

Do zobaczenia