Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

10 maja 2015 - Szkolna Msza św.

Chodźmy na Mszę Świętą

Serdecznie zapraszamy

Wszystkich rodziców i dzieci na szkolną mszę świętą w dniu 10 maja 2015 godz. 12.00

W sobotę 9 maja jest możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej.

SPOTKANIE Z PISANKĄ

W dniu 28 marca w naszej szkole gościła pani Halina, członek Polskiego Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Pani Halina przedstawiła nam jak przygotować wielkanocne pisanki metodą batikową a uczniowie mogli samodzielnie spróbować swoje umiejętności. Korzystając z dostępnych narzędzi powstawała pierwsza szkolna pisanka. Pani Halina odpowiadała na wszelkie pytania dotyczące powstawania pisanek oraz technik ich tworzenia. Zabawa była przednia.

IMG 1048  IMG 1061  IMG 1054
 IMG 1057  IMG 1046  IMG 1050

14 marca - SPOTKANIE Z POEZJĄ

W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedził poeta - pan Stefan Jażdżewski. Spotkanie z żywą poezją sprawiło nam wiele radości i niezapomnianych doświadczeń. Zabawa dadaistyczna oraz konkurs literacki – czytanie kaligramów były wspaniałą zabawą, która pozwoliła nam spojrzeć na poezję z zupełnie innej perspektywy.

IMG 0939 IMG 0895

BRONIMY A-Lewel z języka polskiego

A LevelSzanowni Państwo wspierajcie naszą akcję.

Jak Państwo wiedzą, w końcu stycznia AQA poinformowała, że od 2018 roku nie będzie więcej oferować uczniom możliwości zdawania egzaminu A-Level (odpowiednika matury) z języka polskiego.Decyzja motywowana była takimi argumentami jak:  brak odpowiedniej ilości wykwalifikowanych egzaminatorów oraz mała ilość studentów zdających egzamin.

W ostatnim czasie, oczekując na odpowiedź z Department for Education na list Pana Ambasadora, Polska Macierz Szkolna zbiera argumenty przeciw decyzji AQA, gromadzi statystyki i publikacje, nawiązuje kontakty z różnymi osobami i instytucjami, dla których sprawa ta jest ważna.

Nasza Szkoła wspiera tę akcję i ruszamy z intensywną akcją protestacyjną.

Oto,  działania zaplanowane na najbliższe tygodnie:

1.Zbieranie podpisów pod założoną elektroniczną petycją kierowaną do Chief Executive AQA.

3. Wysyłanie przez Państwa listów do Państwa lokalnych członków parlamentu.

Petycja znajduje się tutaj:

Bardzo prosimy, zróbcie Państwo wszystko, co możecie, by podzielić się tym linkiem z jak największą liczbą Polaków i wszystkich innych zainteresowanych. Poprzez e-mail, Twitter, Facebook i wszystko inne media, przesyłajcie ją współpracownikom i znajomym z prośbą o podpisanie.

Wycieczka do Legolandu